3. června se naši žáci společně s dalšími devíti středními školami zúčastnili soutěže DIGI den, která se konala v Třeboni. Soutěžící pracovali v týmech složených až ze tří žáků a poměřili své dovednosti a schopnosti v šesti různých kategoriích zaměřených na různé oblasti od programování až po grafiku. Získané body se následně započítávaly do celkového hodnocení školy.
Přestože naši školu letos reprezentovali převážně žáci prvních ročníků, dosáhli velmi pěkných výsledků. Týmu ve složení Dominik Baričiak, Jakub Janoušek a Vojtěch Straka se podařilo zvítězit v kategorii Canva. Úspěšní byli i další naši žáci, kteří si se soutěžními úlohami poradili velmi dobře. Na stupně vítězů se sice tentokrát neprobojovali, ale jejich výkony si i tak zaslouží pochvalu.
Ze soutěže si žáci odnesli řadu nových zkušeností a schopností. Vzhledem k tomu, že se jednalo převážně o studenty na začátku studia, mají před sebou ještě mnoho příležitostí rozvíjet své schopnosti a v dalších ročnících ukázat, co v nich je.