Pod tímto originálním názvem se ukrývá pásmo technických soutěží pro žáky druhého stupně základních škol. Tato soutěž se koná s podporou Jihočeského kraje.

  • 2019

technická soutěž 2019Letošní ročník pásma technických soutěží nazvaného Den zavřených oken byl poznamenán chřipkovou epidemií a nepřízní počasí, díky nimž prořídly jak řady soutěžících, tak řady organizátorů.

Navzdory výše uvedeným překážkám jsme 26.1.2019 přivítali 29 soutěžících. Opět se soutěžilo v deseti disciplínách a dvou online aktivitách. Při závěrečném vyhodnocení se všíchni dozvěděli více o svých předpokladech ke studiu technických oborů a měli možnost vybrat si podle pořadí cenu. Protože byl zaregistrován vyšší počet hráčů, bylo opravdu z čeho vybírat.

Loňské vítězství obhájil Petr Otradovec z Mladé Vožice. Stříbrnou příčku obsadil David Kodada ze Soběslavi. Dělené třetí místo obsadili Adam Nezveda z Tábora a Šimon Janda z Vlašimi.

Gratulujeme!

  • 2018

Již počtvrté jsme mohli nabídnout žákům druhého stupně základních škol náplň jednoho lednového sobotního dopoledne. Do letošního ročníku akce nazvané Den zavřených oken se registroval rekordní počet hráčů, konkrétně 37.

Dvě z tradičních deseti disciplin byly nahrazeny jinými, neméně zajímavými. Vše ostatní zůstalo stejné. Body se udělovaly také za včasnou registraci a dvě online aktivity. Soutěžící uplatnili nejen své technické nadání a zručnost, ale také orientační smysl a schopnost dobře promyslet strategii procházení jednotlivých stanovišť. Aby hráč mohl plnit úkol, tak musí stanoviště nejprve najít podle mapky. Musí také odhadnout čas, který zde stráví tak, aby za 180 minut hracího času všechno stihl.

technická soutěž 2018 technická soutěž 2018

A jak to letos dopadlo? Zlatá a bronzová medaile putují do Mladé Vožice. První místo obsadil Petr Otradovec a třetí byl Vojtěch Špalle. Na stříbrné příčce si zopakoval svůj loňský úspěch Ondřej Král z Tábora, který v minulém ročníku obsadil místo třetí.

  • 2017

V sobotu 28.ledna jsme u nás na Spojích přivítali žáky 7. až 9. tříd základních škol. Do již 3. ročníku této zábavné technické soutěže se registrovalo 33 dětí. Soutěžilo se v deseti disciplínách a ve dvou on-line aktivitách. Body bylo možné získat i za včasnou registraci. Maximálně bylo možné získat 999 bodů.

Sobotní dopoledne probíhalo ve svižném tempu. Soutěžící hledali podle mapky stanoviště rozesetá po celé naší škole. Náplň soutěží byla různá. Od hledání tajného kódu, řešení hlavolamu nebo cesty pro robota, přes ovládání autíčka, robota nebo dronu, až po výrobu "blikátka". Na všech deseti místech se bojovalo se zápalem a nadšením.

Krátce po polední byli vyhlášeni vítězové, kterými se stali Šimon Janda z Vlašimi (795 bodů), David Bartoň z Chotovin (793 bodů) a Ondřej Král z Tábora (740 bodů). Nejen oni si odnesli cenné výhry. Všichni získali nějakou odměnu. Kromě věcných cen dostal každý soutěžící pamětní list s analýzou svých výsledků. Z ní se může dozvědět více o svých schopnostech studovat technický obor.

technická soutěž 2017 technická soutěž 2017 technická soutěž 2017 technická soutěž 2017 technická soutěž 2017

Děkujeme všem soutěžícím za účast a také učitelům a našim žákům za organizaci celé soutěže.

Za hodnotné ceny děkujeme sponzorům, kterými byli - Jihočeský kraj a firmy VSP DATA a VMware.

 

  • 2016

Dne 23. ledna 2016 se uskutečnilo zábavné pásmo technických soutěží nazvané "Den zavřených oken". Soutěžilo se v 10 disciplínách a dvou online aktivitách, nejvyšší možný počet bodů byl 999.

Do druhého ročníku této akce se zaregistrovalo 33 žáků 7. až 9. tříd základních škol. Vítězem se stal Tomáš Janda z Vlašimi s 814 body. Na druhém místě byl Matěj Prášek z Tábora s 712 body a na třetím Filip Souček z Jistebnice s 708 body. Gratulujeme!

Vítězové si odnesli hodnotné ceny - tablet, mobilní telefon a kalkulačku. Všichni účastníci získali kromě drobných cen také přívěšek na klíče se svým jménem. Přívěšky a také medaile pro vítěze vyrobili naši studenti na 3D tiskárnách.

Děkujeme soutěžícím za účast. Díky patří také učitelům a studentům naší školy, kteří se podíleli na organizaci celé akce. Doufáme, že vznikla nová tradice a těšíme se na příští ročník.

technická soutěž 2016

 

  • 2015

Dne 24. ledna se uskutečnilo zábavné pásmo technických soutěží nazvané den zavřených oken. Soutěžilo se v 10 disciplínách
a dvou online aktivitách, nejvyšší možný počet bodů byl 999.

Prvního ročníku této akce se zúčastnilo 30 žáků 8. a 9. tříd základních škol. Vítězem se stal Libor Koubek s 886 body. Na druhém místě byl Ondřej Míka s 865 body a na třetím Jiří Rytíř s 833 body. Gratulujeme!