Ruská invaze na Ukrajinu se dotkla nás všech. Naštěstí existuje spousta takových, kterým lidské utrpení není lhostejné, a ti se rozhodli pomáhat. V Táboře vznikla organizace s názvem Pomoc pro Ukrajinu z Tábora, která se snaží Ukrajině pomoci všemi možnými prostředky. Dobrovolníci organizují sběr léků, teplého oblečení, spacáků, trvanlivého jídla i hygienických pomůcek. Vše pak odváží na ukrajinské hranice. Současně dobrovolníci přiváží ukrajinské uprchlíky, nejčastěji ženy s malými dětmi, do Čech. Ukrajincům, kteří byli nuceni opustit své domovy, tato organizace pomáhá se zařizováním ubytování v Táboře.

Naše škola se rozhodla této organizaci pomoci tak, že zorganizovala sbírku s pracovním názvem „Pečeme pro Ukrajinu“. Zaměstnanci školy připravili občerstvení, za které studenti mohli přispět symbolickou částkou. Vlna solidarity, která nastala, nás příjemně překvapila. Díky této sbírce se dne 4. 3. 2022 vybralo krásných 22 500 Kč. Tyto peníze naše škola věnuje na transparentní účet organizace Pomoc pro Ukrajinu.

Všem zúčastněným moc děkujeme!