hvězda Jihočeské hospodářské komory pro SŠSI

Naše škola se účastnila již pátého ročníku interaktivní výstavy Dobrodružství s technikou na výstavišti v ČB.

Letos bylo připraveno přes 200 interaktivních zážitků. Naše škola připravila netradiční technickou soutěž o ceny. Návštěvníci luštili stroboskopické nápisy, vytvářeli zvuky předepsané úrovně v dB, skládali slova z Morse značek a snažili se napodobit pohyb, který byl předepsán počítačem a snímán ultrazvukovým snímačem vzdálennosti.

Nově jsme také nabízeli možnost postavit si s páječkou v ruce několik jednoduchých elektronických konstrukcí. Spokojení návštěvníci si od našeho stánku odnášeli různobarevné blikající lampičky s mikropočítači, i bez nich. Akci připravují a realizují již tradičně i naši žáci 2. a 3. ročníků, kterým tímto děkujeme.