„Česko zpívá koledy“ - již devátý ročník této mimořádné adventní akce jsme si nenechali ujít ve středu 11. 12. 2019. Přesně v 18.00 hodin se na Masarykově náměstí rozezněly ty nejznámější vánoční písně. Spolu s námi tak ve stejném čase zpívala celá země.

Na svatého Mikuláše se většinou těší malí i velcí. Malí hlavně proto, že dostanou první dárky, dospělí proto, že je mohou dětem dávat a na chvilinku se tak trochu dětmi stát.

Na našeho Mikuláše s čerty a andělem se děti v družině ZŠ Zborovská těšily už ve středu 4. 12. 2019. Protože děti byly prý po celý rok hodné, mohl tak Mikuláš jen promlouvat vlídným slovem. Děti podaroval sladkostmi a nenechal tak konat čerty s nadílkou, která obsahovala uhlí a brambory.

 

Náš žák Leopold Polák postoupil do krajského kola Logické olympiády, které se konalo v pátek 1.11.2019 na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Č.Budějovicích. Naší školu úspěšně reprezentoval a mezi samými gymnazisty byl osmnáctý.

Gratulujeme!

 

 

 

Ve středu 23.10. 2019 jsme se zúčastnili okresního kola středních škol ve stolním tenise. V konkurenci 10 družstev jsme vybojovali 2. místo.

Děkuji reprezentantům F. Samcovi, J. Kušnirákovi a D. Horáčkovi za reprezentaci školy, nasazení a krásný sportovní výkon.

KM

 

 

 

Je název preventivního programu městské policie, jehož cílovou skupinou jsou žáci prvních ročníků středních škol.

Ve čtvrtek 07. 11. 2019 v odpoledních hodinách přišel mezi nás na domov mládeže zástupce Preventivně informační skupiny, strážník, pan Ladislav Johančík. Cílem přednášky bylo srozumitelnou formou seznámit žáky s jejich právy, ale také s jejich povinnostmi po patnáctém roku věku, zároveň poukázat na nedodržování zákonů mezi mládeží.

Pro lepší názornost byla přednáška doplněna příklady, které strážníci řeší v praxi.

Přednáška byla teoretická s použitím projektoru.

Ve dnech 7. - 9. listopadu 2019 se na Výstavišti v Českých Budějovicích konal 25. ročník výstavy Vzdělání a řemeslo. Ve stánku č. 27 v pavilonu T1 jsme poskytovali informace o studiu maturitních i učebních oborů v naší škole. Zájemci si mohli vyzkoušet pájení.

Naši studenti se jako každoročně zúčastnili soutěží ve svém oboru.

Student 4. ročníku oboru Informační technologie Ondřej Šimků obsadil v kategorii "Návrh a tvorba webové stránky" 2. místo. Společně s ním stál na stupních vítězů i student 3. ročníku téhož oboru Tomáš Prager. Tomáš se letos účastnil poprvé a 3. místo je tak nadějí na úspěch i v příštím ročníku.

Na 2. příčku dosáhl i student 3. ročníku oboru Elektrikář pro silnoproud. Daniel soutěžil v kategorii "Zapojení a ovládání točivých strojů".

Vítězství v kategorii "Slaboproudá elektrotechnika" dosáhl student 4.ročníku oboru Mechanik elektronik Daniel Kubů.

Gratulujeme!

Rok 2019 přinesl 30. výročí sametové revoluce a my jsme si připomněli tento důležitý historický okamžik na výstavě 1989 pád železné opony, kterou navštívily třídy IT2, D2 a ME2.

setkání s historií setkání s historií setkání s historií

Výstava je umístěna v Letohrádku královny Anny v Praze, takže studenti se díky fotografiím seznámili s událostmi roku 1989 a zároveň si mohli prohlédnout renesanční prostory této stavby. Na výstavě jsme získali i historický doklad o zapojení Spojů do událostí roku 1989 – viz fotogalerie. A aby historie nebylo málo, přenesli jsme se ještě do roku 1942, a to díky návštěvě Národního památníku hrdinů heydrichiády v Resslově ulici.