Ačkoliv se to v dnešním světě elektronických knih může zdát jako přežitek, klasické učebnice zůstávají neodmyslitelnou součástí studia. Proto se na začátku školního roku vždy znovu vracíme do knihkupectví a platíme velké částky za učebnice, které později mnohdy skončí v kontejneru. Burza učebnic nabízí alternativu, díky které můžeme při nákupu učebnic ušetřit a ještě na tom vydělat.

V pořadí čtrnáctá burza proběhla dne 10. září v domově mládeže a byla opět úspěšná. Tak jako v předešlých letech jsme zprostředkovali prodej a nákup několika desítkám žáků všech ročníků.

V neděli 1. září jsme v domově mládeže přivítali nové žáky. Hned v prvních dnech se žáky snažíme začlenit do života Domova, aby jejich adaptace v novém prostředí byla pokud možno bezproblémová. Proto, pravidelně na začátku školního roku podnikáme také společnou vycházku Táborem a po okolí školy. Žáci se seznámí s důležitými místy pro jejich nadcházející několikaletý pobyt. Všem jim přejeme hodně studijních i osobních úspěchů.

Naše škola na začátku nového školního roku přivítala studenty opět několika novinkami. Ve většině učeben byla provedena akustická úprava stropů. Učebny A a D byly navíc vybaveny novým nábytkem. V učebně D došlo i k výměně projekční techniky.

 

Prostředí pro výuku bude tedy zase modernější a příjemnější. Tak ať se ten nový školní rok vydaří.