Náš žák Leopold Polák postoupil do krajského kola Logické olympiády, které se konalo v pátek 1.11.2019 na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Č.Budějovicích. Naší školu úspěšně reprezentoval a mezi samými gymnazisty byl osmnáctý.

Gratulujeme!

 

 

 

Ve středu 23.10. 2019 jsme se zúčastnili okresního kola středních škol ve stolním tenise. V konkurenci 10 družstev jsme vybojovali 2. místo.

Děkuji reprezentantům F. Samcovi, J. Kušnirákovi a D. Horáčkovi za reprezentaci školy, nasazení a krásný sportovní výkon.

KM

 

 

 

Je název preventivního programu městské policie, jehož cílovou skupinou jsou žáci prvních ročníků středních škol.

Ve čtvrtek 07. 11. 2019 v odpoledních hodinách přišel mezi nás na domov mládeže zástupce Preventivně informační skupiny, strážník, pan Ladislav Johančík. Cílem přednášky bylo srozumitelnou formou seznámit žáky s jejich právy, ale také s jejich povinnostmi po patnáctém roku věku, zároveň poukázat na nedodržování zákonů mezi mládeží.

Pro lepší názornost byla přednáška doplněna příklady, které strážníci řeší v praxi.

Přednáška byla teoretická s použitím projektoru.

Ve dnech 7. - 9. listopadu 2019 se na Výstavišti v Českých Budějovicích konal 25. ročník výstavy Vzdělání a řemeslo. Ve stánku č. 27 v pavilonu T1 jsme poskytovali informace o studiu maturitních i učebních oborů v naší škole. Zájemci si mohli vyzkoušet pájení.

Naši studenti se jako každoročně zúčastnili soutěží ve svém oboru.

Student 4. ročníku oboru Informační technologie Ondřej Šimků obsadil v kategorii "Návrh a tvorba webové stránky" 2. místo. Společně s ním stál na stupních vítězů i student 3. ročníku téhož oboru Tomáš Prager. Tomáš se letos účastnil poprvé a 3. místo je tak nadějí na úspěch i v příštím ročníku.

Na 2. příčku dosáhl i student 3. ročníku oboru Elektrikář pro silnoproud. Daniel soutěžil v kategorii "Zapojení a ovládání točivých strojů".

Vítězství v kategorii "Slaboproudá elektrotechnika" dosáhl student 4.ročníku oboru Mechanik elektronik Daniel Kubů.

Gratulujeme!

Rok 2019 přinesl 30. výročí sametové revoluce a my jsme si připomněli tento důležitý historický okamžik na výstavě 1989 pád železné opony, kterou navštívily třídy IT2, D2 a ME2.

setkání s historií setkání s historií setkání s historií

Výstava je umístěna v Letohrádku královny Anny v Praze, takže studenti se díky fotografiím seznámili s událostmi roku 1989 a zároveň si mohli prohlédnout renesanční prostory této stavby. Na výstavě jsme získali i historický doklad o zapojení Spojů do událostí roku 1989 – viz fotogalerie. A aby historie nebylo málo, přenesli jsme se ještě do roku 1942, a to díky návštěvě Národního památníku hrdinů heydrichiády v Resslově ulici.

Jako každý rok jsme zahájili sportovní setkávání Středoškolským atletickým pohárem SAP 2019 na stadionu Míru v Táboře. I přes nepříznivé počasí byly výkony některých našich reprezentantů velmi pěkné a v celkovém hodnocení jsme skončili na čtvrtém místě. (za Gymnáziem PdC Tábor a dvěma družstvy SPŠ Tábor).

atletický pohár atletický pohár

Za zmínku stojí výkony Lukáše Míky a Dominika Přibyla v běhu na 60m za 7,2s. Štafeta 4x200m ve složení Míka, Přibyl, Zahajský, Gondek obsadila výkonem 1:41,9 těsně třetí místo.

Děkujeme všem za reprezentaci školy.

O tom se přesvědčili studenti 1. ročníku tříd DIT1 a ME1.

Po příjezdu do Prahy začala dvouhodinovka dějepisu, ve které se střídaly učebny – Novoměstská radnice, Kostel Cyrila a Metoděje, Klementinum, Betlémská kaple, Staroměstské náměstí a v závěru Prašná brána. Po vydatném obědě zase proběhla dvouhodinovka češtiny. Na programu byl Macbeth v Divadle v Celetné.

Vše se vydařilo a výuka bavila učitele i vyučované. Tak zase někdy příště, vždyť zajímavých míst je u nás hodně.

T. Šicnerová, H. Kolláriková

burza učebnic

Ačkoliv se to v dnešním světě elektronických knih může zdát jako přežitek, klasické učebnice zůstávají neodmyslitelnou součástí studia. Proto se na začátku školního roku vždy znovu vracíme do knihkupectví a platíme velké částky za učebnice, které později mnohdy skončí v kontejneru. Burza učebnic nabízí alternativu, díky které můžeme při nákupu učebnic ušetřit a ještě na tom vydělat.

V pořadí čtrnáctá burza proběhla dne 10. září v domově mládeže a byla opět úspěšná. Tak jako v předešlých letech jsme zprostředkovali prodej a nákup několika desítkám žáků všech ročníků.